Nahoru
Dolu
Zaškrtněte kategorii, ve které chcete hledat.
KontaktyAutoMotoČtyřkolkaServisBlog
Všechna oddělěníAuto blogMoto blogRacing team
Všechny kategorieTestySoutěžeRecenzeČlánkyViděli jste násRozhovory
Auto blog
Náhradní
motodíly
vyhledávání
dle
motocyklu
Atv pneu
Atv pneu
Auto pneu
Autopneu
Moto pneu
Motopneu
Náhradní
autodíly
vyhledávání
dle
automobilu
Alu disky
Alukola
a disky
Články
Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho!
Sdílet na Facebooku
136x
Článek zobrazen:
2x
Hodnoceno:
5
Celkové hodnocení:
Články

Pneu Bridgestone pro Audi e-tron

Firmu Bridgestone si vybrala, jako dodavatele pneumatik, automobilka Audi pro svůj model e-tron, první SUV z její dílny se zcela elektrickým pohonem. Už z prvovýroby tak budou tyto vozy obouvat Japonci.

Důkladná příprava

Ještě než se výroba rozjela, oba partneři spolu probírali, bod po bodu, veškeré požadavky na pneumatiky pro nový elektromobil, mimo jiné i z hlediska vysoké úrovně bezpečnosti a vynikajících vlastností v provozu. To proto, že model Audi e-tron pohánějí hned dva elektromotory, a z klidu na stovku v pohodě zrychlí takřka za pár vteřin.

Bridgestone Alenza 001

Volba nakonec padla na pneumatiku Brigdestone Alenza 001, jako základ. Především pro její výborný kontakt s vozovkou, snadnou ovladatelnost, předvídatelné chování v zatáčkách, a skvělé brzdné účinky. Navíc je speciálně navržená právě pro vozy SUV vyšších tříd, takže poskytují řidičům a jejich posádkám dynamický a vskutku luxusní zážitek z jízdy. Nová konstrukce a 3D vzorek dezénu ve tvaru „M“ navíc výrazně zvyšuje životnost pneumatik a omezuje na minimum jejich nepravidelné opotřebovávání, včetně deformací bloků při brzdění. Uspořádání bloků potom optimalizuje přilnavost na mokré a suché vozovce.  

Bridgestone Blizzak 001

Jako zimní pneumatiky potom Bridgestone dodává model Blizzak LM 001. S vynikající ovladatelností a výbornými jízdními vlastnostmi jak na suchém, tak i na mokrém, zasněženém nebo zledovatělém povrchu. Pneumatika používá směs s vysokým obsahem siliky a polymerem Bridgestone pro zcela nekompromisní adhezi a vynikající odolnost proti opotřebení.

Technologie NanoPro-Tech

Obě pneumatiky jsou vyráběny s pomocí jedinečné technologie na molekulární bázi, kterou Bridgestone nazývá NanoPro-Tech (Nanostrukture Oriented Control Technology). A tato technologie je společná jak pro automobilová a motocyklová pneu, tak i pro gumy nákladních automobilů, autobusů, i pro podvozková kola letadel. NanoPro-Tech, zjednodušeně řečeno, váže molekuly kaučuku s částicemi oxidu křemičitého, a tím významně vylepšuje vlastnosti pneumatik, jako třeba právě přilnavost na mokrém povrchu, nebo odolnost a vysokou životnost.

Audi z Belgie

Dodejme, že nové Audi e-tron, které si automobilka nechává vyrábět v belgickém Bruselu, je v prodeji od ledna letošního roku ve dvanácti barevných odstínech.

A jako výjimečný designový prvek najdeme - do spodní části světlometů Audi Matrix LED - netradičně zakomponované i čtyři podélné pruhy denních světel. Na terénní vzhled vozu potom ukazují výrazné, barevně odlišné lemy blatníků i ochranné prahové lišty. Vyšší cena samozřejmě nikoho nepřekvapí.

 

Foto: Audi

22.02.2019
autor: Ivan Mašek
Podobné články

Špičková gastronomie s vůní pneumatik

Michelin nejsou jen pneumatiky. I Michelin Guide je světovým fenoménem. Přes gastronomii.
Celý článek

STK pod kontrolou

Loňská novela silničního zákona. Stáčení tachometrů za půl milionu. A STK ztrácejí monopol.
Celý článek

Čerstvé přírůstky mezi automobilovými pneumatikami

Ford Focus Active dostává pneumatiky od Hankooku již z výroby, další model se představuje právě teď.
Celý článek

Michelin a pneumatiky ze dřeva

Michelin má dřevěné pneumatiky. Blíží se konec přezouvání? Možná za dvacet let...
Celý článek
Zpět na výpis