Nahoru
Dolu
Zaškrtněte kategorii, ve které chcete hledat.
KontaktyAutoMotoČtyřkolkaServisBlog
Všechna oddělěníAuto blogMoto blogRacing team
Všechny kategorieTestySoutěžeRecenzeČlánkyViděli jste násRozhovory
Moto blog
Náhradní
motodíly
vyhledávání
dle
motocyklu
Atv pneu
Atv pneu
Auto pneu
Autopneu
Moto pneu
Motopneu
Náhradní
autodíly
vyhledávání
dle
automobilu
Alu disky
Alukola
a disky
Články
Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho!
Sdílet na Facebooku
85x
Článek zobrazen:
Články

Bridgestone Battlax Adventurecross AX41

Společnost Bridgestone představila off-roadovou pneumatiku Battlax Adventurecross AX41 sice již v loňském roce, ale nyní se právě dostává na trh. Japonci tedy konečně zkompletovali svou nabídku pneumatik zajímavou novinkou i pro jezdce ADV. Což je, mimochodem, poměrně důležitý tržní segment, a experti si dlouho lámali hlavu nad tím, proč v něm Bridgestone vlastně chybí.

  

Dezén

Inženýři z Bridgestone chtěli motorkářům nabídnout především pneumatiku se skutečně off-roadovými vlastnostmi, a nový model tak přichází s poměrem 40/60 ve prospěch terénu.

Dostala proto důmyslně tvarovaný dezén s velkými bloky rozloženými po celém obvodu pneumatiky pro lepší jízdní vlastnosti, odolnost a stabilitu při jízdě jak na silnici, tak v terénu. A současně optimalizovali rozměry pneumatik, což byl praktický krok i ke zvýšení jejich počtu. Nová pneumatika má také třicetiprocentní procentní nárůst průřezů oproti staršímu modelu Adventure A41. A současně dostala směs s vyšší pevností.

Technologie A-IW

U pneumatik jsou navíc optimalizovány i úhly stěn bloků. Bloky jsou tak pevnější a lépe přenášejí zpětnou vazbu směrem k jezdci.

Technologie A-IW (Anti – Irregular Wear) potom zabraňuje nepravidelnému opotřebovávání „paty“ a „špičky“ na zadní hraně bloků. Nový profil tím lépe předchází nežádoucím deformacím pneumatiky a podstatně prodlužuje její životnost.

Konkurence nespí

Vynikající off-roadové schopnosti, zvýšená přilnavost a trakce i v bahnitých podmínkách, vyšší trvanlivost, vyvážené výkony a bezpečnější přechody při jízdě ze silnice do terénu.

To jsou hlavní trumfy pneumatiky Adventure AX41, jako zajímavé alternativy k modelu A41, tedy pneumatiky především do městského provozu. A znalci netrpělivě očekávají, jak si AX41 povede ve srovnání s konkurenčními značkami, jakými jsou například Continental TKX80, Metzeler Karoo 3, Michelin Anakee Wile nebo Pirelli Scorpion Rally.

31.01.2019
autor: Ivan Mašek
Podobné články

Jízda v silničním tunelu

Kdy u nás projedeme silničními tunely stovkou? Možná už relativně brzy.
Celý článek

V Česku opět přibylo čerpacích stanic, elektromobilů ale také

Každých 14 kilometrů potkáme u nás jednu čerpací stanici. Tedy čistě teoreticky.
Celý článek

Když si ničíte auto, a ani o tom nevíte

Způsobů, jak si spolehlivě a hlavně nenápadně ničit auto, je hned několik.
Celý článek

Motorové oleje

Olej v motoru ničím nenahradíš. A kdo maže, ten taky jede.
Celý článek
Zpět na výpis