Nahoru
Dolu
Zaškrtněte kategorii, ve které chcete hledat.
KontaktyAutoMotoČtyřkolkaServisBlog
Všechna oddělěníAuto blogMoto blogRacing team
Všechny kategorieTestySoutěžeRecenzeČlánkyViděli jste násRozhovory
Moto blog
Náhradní
motodíly
vyhledávání
dle
motocyklu
Atv pneu
Atv pneu
Auto pneu
Autopneu
Moto pneu
Motopneu
Náhradní
autodíly
vyhledávání
dle
automobilu
Alu disky
Alukola
a disky
Články
Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho!
Sdílet na Facebooku
377x
Článek zobrazen:
2x
Hodnoceno:
5
Celkové hodnocení:
Články

Bridgestone Battlax Hypersport S22

Battlax Hypersport S22

 Japonská společnost Bridgestone nedávno představila novou motocyklovou pneumatiku s názvem Battlax Hypersport S22.   

Celá řada vylepšení

A Japonci sebevědomě tvrdili, že právě teď stvořili ultimativní hypersportovní pneumatiku pro snad všechny myslitelné jízdní podmínky. Technická vylepšení modelu S22 ovšem prokazují, že oproti staršímu S21 opravdu došlo ke zvýšení výkonu ve všech měřitelných ukazatelích. A nový model S22 je nyní také více v souladu s vysokými nároky majitelů hypersportů.

Vývoj

Při jejím vývoji si technici dali za cíl především zvýšit celkovou přilnavost pneumatiky a ovladatelnost za mokra. A také umožnit dosahování vyšších rychlostí při průjezdech zatáčkami. Přitom tak, aby jezdci získali příjemnější pocit ze sportovní jízdy.

V neposlední řadě potom chtěli snížit opotřebovávání pneumatiky na minimum. Dezén vzorku proto navrhli tak, aby lépe odváděl vodu a vyztužili jeho bloky. Nové jsou i struktury běhounů 3LC a 5LC s vylepšeným molekulárním složením.

 Více lamel

Přední pneumatika má tak více pozitivních i negativních lamel v oblasti ramen, a optimalizované polohování drážek i jejich úhlů pro správnou povrchovou deformaci. A také 3D tvar hran drážek pro optimální tuhost. Zadní pneumatika má samozřejmě také více pozitivních i negativních lamel v oblasti ramen, ostrou 3D koncovou drážku pro optimální tuhost, a optimalizovaný úhel drážek. To vše pro lepší odvod vody, lehčí manipulaci i citlivější zpětnou vazbu. A také pro výraznější čitelnost hraničních limitů pneumatik.

 Nové směsi: přední pneu

Na přední pneumatice využili osvědčenou, třívrstvou 3LC strukturu pro tvrdší středovou směs spolu s měkčí složkou ramen. A využití nejmodernějších technologií Bridgestone při konstrukci pásu dokázalo, že MS-pás s technologií HTSPC přispívá k lepší ovladatelnosti a stabilitě při vysokých rychlostech. Nová středová směs, s optimalizovanými pryskyřicovými složkami, zlepšila nejen přilnavost v celém rozsahu pracovních teplot pneumatiky, ale výraznější je i zpětná vazba.

 

Nové směsi: zadní pneu

Směs pro zadní pneu je pětivrstvá, s 5LC strukturou. A přináší skvělou rovnováhu jak mezi tvrdším středem, tak i nejměkčí směsí na okrajích. Nová směs záběrové oblasti, v kombinaci s optimalizovanými složkami pryskyřice v základu, významně zlepšuje přilnavost. A nové složení směsi ve středu pláště, s jemnými molekulami oxidu křemičitého, má nyní o 25 procent vyšší obsah křemíku než model S21. Což opět vede ke zvýšení adheze v suchu i na mokru, a k výborné přilnavosti.

Srovnání

Nová hypersportovní pneumatika S22 ukázala, ve srovnání s modelem S21, že s touto novinkou mohou jezdci například projíždět na suchém povrchu zatáčkami až o 15 procent rychleji. A dosahovat až o 1,2 procenta rychlejších časů na kolo. A za mokra je to ještě výraznější - mohou být dokonce až o celých pět procent na kolo rychlejší.

24.01.2019
autor: Ivan Mašek
Podobné články

Letní pneumatiky Nokian

Finský výrobce pneumatik ušil evropským řidičům letní gumy přímo na míru. Budou stát za to!
Celý článek

Alkohol za volantem, nehody, policejní kontroly

Velikonoční svátky a prodloužený víkend. Krásná představa. Tak si ji zbytečně nezničte!
Celý článek

Autoshow Praha 2019 tentokrát v Letňanech

Bylo se na co dívat! Největší výstava automobilů u nás v novém formátu nezklamala.
Celý článek

Pneumatiky Triangle s trojitou zárukou

Vybírat z široké nabídky pneu Triangle může být docela fuška. Pro někoho ale trefa přímo do černého!
Celý článek
Zpět na výpis