Nahoru
Dolu
Zaškrtněte kategorii, ve které chcete hledat.
KontaktyAutoMotoČtyřkolkaServisBlog
Všechna oddělěníAuto blogMoto blogRacing team
Všechny kategorieTestySoutěžeRecenzeČlánkyViděli jste násRozhovory
Moto blog
Náhradní
motodíly
vyhledávání
dle
motocyklu
Atv pneu
Atv pneu
Auto pneu
Autopneu
Moto pneu
Motopneu
Náhradní
autodíly
vyhledávání
dle
automobilu
Alu disky
Alukola
a disky
Články
Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho!
Sdílet na Facebooku
161x
Článek zobrazen:
1x
Hodnoceno:
5
Celkové hodnocení:
Články

Mini-bike Honda Monkey 125

Ocasatá opice, nezbedné i neposedné dítě. Nebo si jen tak prostě zablbnout… To všechno v češtině také znamená hravé anglické slůvko monkey. Jakoby už v základu v sobě mělo čirou esenci radosti a potěšení.

Funky a zase funky

Do Evropy se konečně dostala nová Honda Monkey 125. A bylo už věru na čase, aby se zase vrátila. Znovuzrozená, připravená k životu ve městech 21. století.

Divoká, charismatická

A vypadá i tak nějak divočeji, než dřív… Opravdu má, ať chcete nebo ne, vlastní styl. A nezaměnitelné charisma. V tom marketinkoví specialisté tentokrát kupodivu nepřehánějí. Přední i zadní blatníky z chromované oceli, vysoko posazená řidítka, pevný rám, dvojitá kyvná vidlice a tlumiče ve stejné barvě, jakou nese palivová nádrž. Rozvor 1 155 milimetrů, výška sedáku pouhých 775 milimetrů nad zemí, osvětlení vysoce kvalitními LED diodami. To všechno vás upoutá na první pohled. A - dobrý bože! Ty mohutné, dvanáctipalcové pneumatiky s blokovým vzorem…

Monkey v číslech

Nový mini-bike Honda Monkey pohání spolehlivý a úsporný, vzduchem chlazený motor SOHC s obsahem 125 cm³, a s výkonem 6,9 kW. Při brzdění jí pomáhá jednokanálový systém ABS, plus systém IMU pro zamezení zvedání zadního kola při prudkém zpomalení. Stroj je nejen malý, ale také lehký - váží pouhých 107 kg, tedy dva pytle cementu. Palivová nádrž potom pojme 5,6 litru benzinu, minimální poloměr otáčení je 1,9 metru.

Hračka…

Není bez zajímavosti, že Honda Monkey vznikla v roce v roce 1961. Původně jako dětská hračka pro tokijský zábavní park Tama Tech. I když dětská… Monkey totiž od počátku nebyl žádné plastové odstrkovadlo, nýbrž již tehdy disponoval motorem s obsahem 49 cm³. V roce 1963 se potom Honda Monkey dostala do USA, a zanedlouho i do Evropy. Její popularita, díky až roztomilému designu, malým rozměrům, a ultra lehké hmotnosti, jenom rostla. A když se navíc ukázalo, že se stroj bez problémů vejde do kufru i malého auta, nebylo co řešit…

Co dodat?

Snad jen - vraťme motocyklům zpátky radost z jízdy a čistou zábavu! K tomu byl přece tenkrát i monkey s velkým M stvořen. Co víc ještě potřebujeme, že?

Foto: © Honda

 

 

 

13.12.2018
autor: Ivan Mašek
Podobné články

STK pod kontrolou

Loňská novela silničního zákona. Stáčení tachometrů za půl milionu. A STK ztrácejí monopol.
Celý článek

Čerstvé přírůstky mezi automobilovými pneumatikami

Ford Focus Active dostává pneumatiky od Hankooku již z výroby, další model se představuje právě teď.
Celý článek

Michelin a pneumatiky ze dřeva

Michelin má dřevěné pneumatiky. Blíží se konec přezouvání? Možná za dvacet let...
Celý článek

Kamera za oknem automobilu?

Máte kameru ve svém autě? Tak pozor na GDPR a další regule. Ať si nakonec nenaběhnete...
Celý článek
Zpět na výpis