Nahoru
Všechna oddělěníAuto blogMoto blogRacing team
Všechny kategorieTestySoutěžeRecenzeČlánkyViděli jste násRozhovoryMiniseriál
Zpět na články
Auto blog
Náhradní
motodíly
vyhledávání
dle
motocyklu
Atv pneu
Atv pneu
Auto pneu
Autopneu
Moto pneu
Motopneu
Náhradní
autodíly
vyhledávání
dle
automobilu
Alu disky
Alukola
a disky
Články
Nový článek
Nový článek
Nový článek
Nový článek
Nový článek
Nový článek
Nový článek
Nový článek
Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho!
Sdílet na Facebooku
128x
Článek zobrazen:
2x
Hodnoceno:
5
Celkové hodnocení:
Články

Auto a příprava na zimu

Pokud budete s autem jezdit i v zimě, dobře se připravte. Klade na ně přece jenom vyšší nároky. Přezutím pneumatik z letních na zimní by proto veškerá péče o vaše vozidlo skončit určitě neměla.

Nový článek

Karoserie

Pečlivě umyjte karosérii vozu. A raději ji hned i navoskujte. V na trhu je k mání celá řada čistících, leštících a konzervačních přípravků. Vyplatí se především u starších vozidel, které budou ohroženy pochopitelně nejvíc. A nezapomeňte současně na konzervaci těsnění dveří, aby vám ke karosérii nepřimrzlo, ani na kontrolu stěračů i osvětlení. Případně si nechte seřídit světlomety.

Provozní kapaliny

Nový článek

Zkontrolujte, a pokud bude třeba, dolijte nemrznoucí směs do ostřikovačů a chladiče. Zimní směsi do ostřikovačů většinou postačí - v našich klimatických podmínkách - s označením do -20 stupňů Celsia, ale nemusí to tak být vždy. A pokud se chladicí kapaliny týče, odborníci doporučují její výměnu tak po čtyřech letech.

Nový článek

Pokud si nejste jisti tím, jaké mrazy ještě vydrží, nechte ji v servisu raději změřit hustoměrem. Jinak může zmrznout a nepříjemně poškodit chladič. Podívejte se také na hladinu motorového oleje, případně jej nechte vyměnit.

Baterie

Určitě se vyplatí akumulátor pravidelně kontrolovat, a občas jej i trochu „přidobít“ na plnou kapacitu. Třeba takzvanou chytrou nabíječkou, která se po jeho nabití automaticky přepne na udržovací režim, a baterie tak zůstane naprosto fit i při delší nečinnosti.

Nový článek

S mrazy, klesajícími k hodnotám okolo -10 stupňů Celsia, se totiž její kapacita snižuje asi o třetinu. A jestliže běžná baterie vydrží až šest let, a ta vaše se už k této hranici nebezpečně posunula, pořiďte si raději novou.

Pneumatiky

Nový článek

Prohlédněte si pneumatiky a ošetřete je samozřejmě také. Tedy pokud je ještě letos nebudete měnit za nové. Třeba některým z cenově výhodných a všestranných „oživovačů“ pneumatik, vhodných nejen k péči o pneumatiky a vnější plasty, ale i všechny pryžové části. Čistí, navrací jim původní vzhled, a udržují ošetřená místa pružná. Zkontrolujte tlak, případně dohustěte.

Interiér

Vnitřek vozidla řádně vyčistěte. Máte-li po ruce vysavač, neváhejte jej použít. Nejen na koberce, ale i na sedačky, ať už textilní nebo kožené.

Nový článekNový článek

Dobře vám poslouží také třeba čističe interiérů a současně tepovače v jednom. Šetrně odstraní i silné nečistoty z plastových dílů a textilií. Bonusem navíc je příjemná svěží vůně.

Autoplachty

Parkovat přes zimu na ulici není pro auto žádný med. Zkušení motoristé také vědí, že není radno auto odstavit někde na travnatém pruhu kvůli neustálé vlhkosti. Takže volte, pokud možno, dlažbu, beton, asfalt… A parkování v zimě si můžete ještě vylepšit kvalitní autoplachtou. Bývají nejen odolné, ale i prodyšné, a většinou je můžete snadno vyprat.

Nový článek

13.10.2020
autor: Ivan Mašek
Nový článek
Nový článek
Nový článek
Nový článek
Nový článek
Nový článek
Nový článek
Nový článek
Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho!
Sdílet na Facebooku
128x
Článek zobrazen:
2x
Hodnoceno:
5
Celkové hodnocení:
Podobné články

Nové celoroční pneu Nokian

Nové celoroční pneumatiky přicházejí z Finska - Nokian Seasonproof a Seasonproof SUV. Překvapí příjemně!
Celý článek

Nebezpečné chyby za volantem

Není dopravní nehoda jako nehoda. U zmačkaných plechů třeba mávnete rukou, jiné vám ale hlava nebere!
Celý článek

Svítím, jak se má?

Mokré silnice, podzimní mlhy, sychravé počasí vůbec, a ještě k tomu brzy padá tma. Budiž tedy - světlo!
Celý článek

Nové zimní pneu Hankook

S těžkým kalibrem na konkurenci. To jsou zbrusu nové "zimáky" Winter i*cept evo 3 a Winter i*cept evo 3 X.
Celý článek
Zpět na výpis