Nahoru
Všechna oddělěníAuto blogMoto blogRacing team
Všechny kategorieTestySoutěžeRecenzeČlánkyViděli jste násRozhovoryMiniseriál
Zpět na články
Moto blog
Náhradní
motodíly
vyhledávání
dle
motocyklu
Atv pneu
Atv pneu
Auto pneu
Autopneu
Moto pneu
Motopneu
Náhradní
autodíly
vyhledávání
dle
automobilu
Alu disky
Alukola
a disky
Články
Nový článek
Nový článek
Nový článek
Nový článek
Nový článek
Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho!
Sdílet na Facebooku
256x
Článek zobrazen:
1x
Hodnoceno:
5
Celkové hodnocení:
Články

Dovolená na motorce? „Být připraven, jest vše!“

Dovolenou na motorce, nebo třeba jen prodloužený víkend, si každý z motorkářů představuje jinak. Po svém. Někteří tradičně dávají přednost kempům, a nocují pod stanem, jiní na cestách využívají pohostinnost penzionů, nebo dokonce lepších hotelů. Další vyrážejí za hranice - kam až jim covid-19 dovolí.

Nový článek

Štěstí přeje připraveným

V každém případě motocykl před cestou důkladně zkontrolujte, jestli mu nic - po technické stránce - nechybí. Budete totiž, ať tak či onak, odkázáni jen sami na sebe, a sebemenší problém se rázem může proměnit v těžkou noční můru. Prostě - jak praví klasik: „Být připraven jest vše!“

Nový článek

A má samozřejmě pravdu. Včasnou a důkladnou kontrolou svého stroje tak můžete vyloučit nejrůznější možná nepříjemná překvapení, až na - snad - rozumné minimum.

Pečlivá kontrola to jistí

Namátkou se, pochopitelně, nabízí kontrola stavu oleje, a v případě potřeby jeho výměna. Podívejte se na brzdy a hladinu brzdové kapaliny. Změřte tloušťku brzdových destiček, protože ani pár milimetrů zdaleka nemusí stačit.

Nový článek

Prověřte řetěz a ozubená kola. Všechny spoje, kabely, palivové hadičky, konektory… S předstihem můžete vyměnit vzduchový filtr, pokud je už zanesený nečistotami, čímž významně ovlivníte spotřebu drahocenného paliva. A pochopitelně prověřte gumy, a v případě jakýchkoli pochybností, obujte raději nové.

Kam s tím?

Teď už jen potřebujete vymyslet, co si vlastně na dovolenou vezmete s sebou. A kam to dáte. Je to sice čistě na vás, ale všechno, co vás napadne, to asi nebude.

Nový článek

Něco se vejde do praktického tankruksaku, upevněného na nádrži, něco do motovaku na zadní sedačku - pokud cestujete sólo. Ve dvou se ale bez nosičů, bočních zavazadel, nebo i rolovacího válce těžko obejdete.

Vše kolem středu

Přitom už z principu, kvůli zachování optimálního těžiště, rozložte hmotnější předměty tak blízko pomyslného středu motorky, jak to jen půjde. V tomto případě tedy nejlépe do tankruksaku na nádrži. Následují boční zavazadla, horní kufr, nebo válec - tam vkládejte zase naopak jen něco lehčího.

Na co hlavně nezapomenout?

Nezapomeňte hlavně na doklady, včetně občanky, případně cestovního pasu, malého techničáku a zelené karty. Kromě povinné výbavy nic nezkazíte, když pod sedlo vsunete také „antipich,“ tedy sprej na opravu pneumatik, nebo soupravu na lepení duší a pneu, izolační pásku, stahovací popruhy, nějaké ty náhradní šroubečky a matičky, šikovný nožík, baterku…

Zákon schválnosti

Nový článek

Jinak bez obav. Co vám nakonec bude skutečně chybět, spolehlivě zjistíte - podle zákona schválnosti - právě ve chvíli, kdy to budete, ale opravdu nutně, potřebovat.  

12.08.2020
autor: Ivan Mašek
Nový článek
Nový článek
Nový článek
Nový článek
Nový článek
Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho!
Sdílet na Facebooku
256x
Článek zobrazen:
1x
Hodnoceno:
5
Celkové hodnocení:
Podobné články

Nové celoroční pneu Nokian

Nové celoroční pneumatiky přicházejí z Finska - Nokian Seasonproof a Seasonproof SUV. Překvapí příjemně!
Celý článek

Nebezpečné chyby za volantem

Není dopravní nehoda jako nehoda. U zmačkaných plechů třeba mávnete rukou, jiné vám ale hlava nebere!
Celý článek

Svítím, jak se má?

Mokré silnice, podzimní mlhy, sychravé počasí vůbec, a ještě k tomu brzy padá tma. Budiž tedy - světlo!
Celý článek

Nové zimní pneu Hankook

S těžkým kalibrem na konkurenci. To jsou zbrusu nové "zimáky" Winter i*cept evo 3 a Winter i*cept evo 3 X.
Celý článek
Zpět na výpis