1

Co máme napsané v technickém průkazu.

Od výrobce vozidla máme zapsané ve velkém technickém průkazu správné a alternativní rozměry pneumatik, které jsou bezpečné pro provoz a přímo určené pro konkrétní typ vozidla. Podle těchto rozměrů pak vybíráme správné pneumatiky.

Co, které čísla a písmena na pneumatice značí?

225/45 R17 94 W TL XL
Zvolte hodnotu pro více informací
2

Kontrola rozměru pneumatik na autě

Další důležitou věcí je kontrola rozměru pneumatik na autě, stává se, že rozměr neodpovídá s tím co máme zapsané v technickém průkazu, což po té může být obrovský problém, při nehodě a následně při plnění pojistné události. Proto doporučujeme raději ještě kontrolu těchto rozměrů.

3

Jaký jsem řidič a jak jezdím?

Řidiči, kteří jezdí plynule, uvážlivě a na silnicích zbytečně neriskují, volí nejčastěji kvalitní pneumatiky ze středu nabídky, slibující dlouhý kilometrový náběh, bezpečnou a komfortní jízdu. Řidiči, kteří se pohybují obvykle jen po městských komunikacích, s občasnými zajížďkami do blízkého okolí, většinou nemají na pneumatiky žádné velké nároky. I tak by se ale měli vyhnout těm nejlevnějším pneumatikám na trhu, a vybírat raději z portfolia některých osvědčených výrobců, se zajímavými cenami, a přitom s kvalitní a odolnou konstrukcí. Řidiči se sportovním duchem, zase budou při výběru pneumatik dávat důraz na takové, která zaručují výbornou přilnavost k vozovce, a snesou bez problémů vysoké zatížení při ostřejší jízdě a budou tak volit mezi prémiovými značkami.

4

Nákup

A teď v klidu můžete vybírat v naší široké nabídce pneumatik