Nahoru
Dolu
KontaktyB2BAutoMotoČtyřkolkaServisBlog
úvod / servis / motoservis / servis a údržba / příprava na stk

Motocykly a STK

Nejen automobily, ale samozřejmě také motocykly, musí – chtě nechtě – jednou za dva roky na technickou prohlídku. V našem moto servisu Megamax24 vám rádi váš stroj na STK připravíme. Mnohdy je ale dobré o STK motocyklů vědět také něco víc.

Kdo je v klidu?

Pokud jste svůj motocykl nijak neupravovali, a je v podstatě ve stavu „jako ze show roomu“, můžete být v klidu právě vy. Před STK si snad raději zkontrolujte správnou funkčnost brzd, podívejte se na to, jak vám svítí světla, a jakou máte hloubku vzorku na pneumatikách. U hlavních dezénových drážek nesmí být u motocyklů menší než 1,6 mm. U mopedů potom postačí 1 milimetr. A podívejte se ještě, jestli vám třeba odněkud neteče olej.

Kdo v klidu není?

Pokud jste ale svůj motocykl přece jen upravovali, mohli byste před STK mírně zneklidnit. Motorkáři si často rádi ladí výfuky, opatřují své stroje padacími rámy, přidávají další světla, plexi štíty i celou řadu různých doplňků. Všechny změny na motorce musí samozřejmě být schválené a doplňky homologované. Neschválené změny zpravidla vedou k problémům a to nejen na STK, ale i v běžném silničním provozu při policejní kontrole. Zejména některé padací rámy, blatníky nebo plexiskla vyvolávají mnohdy - právě mezi motorkáři a borci z STK - až neskutečné vášně...

Pozor na kola i světla

V technickém průkazu vašeho motocyklu jsou pevně dané rozměry kol a pneumatik. Takže když si namontujete na motorku třeba kola s širším ráfkem, musíte mít tuto skutečnost uvedenou v TP jako povolenou změnu. A neoriginální kola si pořizujte jen ta s homologační značkou. A světla? V STK kontrolují, zda máte v pořádku potkávací a dálkový světlomet, brzdové světlo, blinkry, přední a zadní obrysové světlo, osvětlení poznávací značky a odrazky.

A jestli vám na motorce něco chybí, v našem e-shopu Megamax24 si můžete vybrat z tisíců položek právě tu, kterou aktuálně potřebujete. A za megapříznivé ceny.

Navštivte nás
Najdete nás 15 minut od Prahy nebo Kladna

MegaMax24
Netovická 262
274 01 Slaný

Po - Pá 8:00 - 17:00
So - Ne zavřeno
V naší prodejně vám poskytneme odbornou pomoc a profesionální přístup k zákazníkovi. Poradíme vám vybrat zboží přímo dle vašich požadavků. Výhodně u nás nakoupíte autopneu a motopneu, díky našemu portfoliu značek které zastupujeme a díky množství odběratelů se kterými spolupracujeme, dále u nás můžete zakoupit ocelové disky a alukola, stejně jako i celý sortiment kvalitních autodílů a motodílů renomovaných značek za vynikající ceny.
Více o nás
 
Prodejna
Prodejna
Výdejní místo pro objednávky z e-shopu
Více jak 10.000 ks motopneu a autopneu ihned k odběru
Široký výběr náhradních dílů
Více o prodejně
Servis
Servis
Výměna pneumatik na počkání
Odborná, kvalita a profesionalita servisních služeb našeho personálu.
Zajistíme ekologickou likvidaci opotřebených pneumatik
Vstoupit do servisu
Exkluzivně zastupujeme značky
Dynavolt
Hankook
Bridgestone
Michelin
Continental
Barum
Sava
Matador
Afam
CST
Dunlop
Fulda
Goodyear
Maxxis